Sprawdź

Kredyt samochodowy

Planujesz kupić samochód, motocykl lub inny pojazd?
Ocena: 4.8 / 5 - ilość ocen: 69
0.00PLN

Kredyt samochodowy możesz przeznaczyć na zakupu różnego rodzaju pojazdów nowych i używanych. Kredytem samochodowym możesz sfinansować nie tylko zakup samochodu, ale również motocykla, quada, skutera, motoroweru, przyczepy lub nawet łodzi motorowej. Kredyt na samochód jest typowym kredytem celowym, gdzie w umowie kredytowej dokładnie określone jest jaki pojazd zostanie zakupiony za jego pomocą. Bank udzielając kredytu na samochód zabezpieczy się na przedmiocie finansowania co przełoży się na niższe oprocentowanie otrzymanego kredytu samochodowego, zmniejszy ryzyko całej transakcji i znacząco ułatwi jego uzyskanie. Decydując się na kredyt samochodowy musisz pamiętać, że w większości przypadków nie otrzymasz gotówki na zakup pojazdu na swoje konto bankowe jak przy kredycie gotówkowym, ponieważ bank przeleje środki bezpośrednio do sprzedającego zgodnie z przedstawioną umową kupna-sprzedaży lub fakturą.

Zapoznaj się z ofertą kredytu samochodowego

Alternatywą dla kredytu samochodowego może być klasyczny kredyt gotówkowy na dowolny cel. Kredyt gotówkowy na samochód będzie wyróżniał się bardzo szybkim procesem jego uzyskania i mniejsza ilością dokumentów do przedstawia w banku. Daje tez możliwość uzyskania dodatkowej gotówki na dowolny cel, z której możesz opłacić koszty pojawiające się przy zakupie samochodu lub ewentualne prace naprawcze. Ten rodzaj kredytu sprawdzi się też, gdy kupowany pojazd będzie miał więcej niż 10 lat, ponieważ banki udzielające kredytów samochodowych nie chcą kredytować starszych pojazdów. Kredyt gotówkowy na samochód nie będzie też zabezpieczony na danym pojeździe co przełoży się na nieco wyższe oprocentowanie niż w typowym kredycie samochodowym, który kierowany jest do klientów szukających najtańszych rozwiązań finansowych na zakup pojazdów. Wybierając zamiast kredytu gotówkowego standardowy kredyt samochodowy, możesz natomiast skorzystać z rabatów i zniżek na ubezpieczenie pojazdu oferowanych przez ubezpieczyciela współpracującego z bankiem udzielającym kredytu samochodowego.

Zakupu pojazdu kredytem samochodowym możesz dokonać od autoryzowanego dealer, osoby fizycznej, firmy lub z auto komisu. Skupiając się na kosztach kredytu samochodowego nie ma też większego znaczenia czy będzie to kredyt na samochód używany czy nowy. Jeżeli posiadasz już kredyt na samochód możesz refinansować go na korzystniejszych warunkach nowym kredytem samochodowym. Kredytem na samochód możesz również refinansować poniesione ze środków własnych koszty już zakupionego pojazdu. Do uzyskania kredytu na samochód akceptowane są różne źródła dochodu takie jak umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, działalność gospodarcza, powołanie w spółce, emerytura lub renta. Okres spłaty kredytu samochodowego może wynieść do 10 lat. Zawsze też występuje możliwość wcześniejszej częściowej lub całkowitej jego spłaty. W przypadku nadpłaty kredytu samochodowego kredytobiorca ma możliwość skrócenia okresu kredytowania lub zmniejszenia wysokości płaconej raty miesięcznej. Zapytaj o kredyt samochodowy dla Ciebie.

Bank udzielający kredytu na samochód będzie wymagał zabezpieczania na zakupionym pojeździe

Najczęściej stosowaną formą zabezpieczania kredytu samochodowego jest przewłaszczenie na zabezpieczenie. Polega ono na tym, że bank staje się właścicielem pojazdu w momencie nie wywiązywania się kredytobiorcy z umowy kredytowej. Przewłaszczenie na zabezpieczenie przy kredycie samochodowym może być całkowite lub częściowe.

Inną formą zabezpieczenia kredytu na samochód jest zastaw rejestrowy. Jest on dużo rzadziej stosowny i wymaga więcej formalności. Wiąże się z konicznością zgłoszenia pojazdu do rejestru zastawów w sądzie rejonowym. Podobnie jak przy przewłaszczeniu, bank staje się właścicielem pojazdu w przypadku zaprzestania spłaty kredytu samochodowego przez kredytobiorcę.

Dodatkowym i często obowiązkowym zabezpieczeniem kredytu samochodowego jest cesja na bank z polisy AC. Zapewnia ona wypłatę odszkodowania w razie szkody całkowitej lub kradzieży pojazdu. Często spotykaną praktyką jest również zatrzymanie w depozycie przez bank karty pojazdu uniemożliwiając jego sprzedaż przez kredytobiorcę, dopóki kredyt na samochód nie zostanie całkowicie spłacony.

Warunki otrzymania kredytu samochodowego:

  • starając się o kredyt nie możesz posiadać negatywnej historii kredytowej w BIK
  • okres zatrudnienia powinien wynosić minimum 3 miesiące.

Jeśli chcesz uzyskać korzystny kredyt na samochód wypełnij formularz już teraz! Dedykowany doradca finansowy Forsel Finance skontaktuje się z Tobą najszybciej jak to możliwe, przedstawi aktualne oferty kredytów samochodowych z różnych banków oraz instytucji pozabankowych, dopełni wszelkich formalności i pomoże znaleźć najlepszy kredyt samochodowy dostępny na rynku.

Podziel się:

Zapytaj o kredyt samochodowy
dla Ciebie

Kontakt z doradcą
Copyright © Wrocław 2012-2021 Doradca finansowy kredytowy Forsel Finance | Regulamin i polityka prywatności
Zadzwoń