Sprawdź

Kredyt unijny dla firm

Chcesz uzyskać dofinansowany kredyt ze wsparciem unijnym?
Ocena: 4.7 / 5 - ilość ocen: 60
0.00PLN

Kredyt unijny dla firm udzielany jest na konkretny cel inwestycyjny przyczyniający się do rozwoju danego przedsiębiorstwa. Skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które już działają na rynku lub dopiero zostaną założone. Dofinansowanie kredytu ze wsparciem unijnym udzielane jest w ramach programu Jeremie, którego zadaniem jest wsparcie firm i przedsiębiorców w dostępie do pozabankowych kredytów unijnych. Głównym zadaniem programu jest pomoc firmą w zwiększeniu konkurencyjności na rynku oraz przeprowadzeniu modernizacji, optymalizacji, unowocześnienia, wdrożenia innowacji, dodania nowych rozwiązań technologicznych lub na poprawę efektywności energetycznej budynków należących do firmy. Ten rodzaj kredytu dla firm pozwala sfinansować zakup maszyn, urządzeń, sprzętu produkcyjnego oraz pojazdów do firmy. Kredyt z dofinansowaniem z Unii Europejskiej może być również przeznaczony na inwestycje związane z produkcją i dystrybucją energii elektrycznej z odnawialnych źródeł takich jak energia słoneczna, wiatr lub woda.

Zapoznaj się z ofertą kredytu unijnego dla firm

Kredyty unijne dla firm dostępne w naszej ofercie udzielne są w ramach programu Joint European Resources for Micro to Medium Enterprises nazywanej w skrócie inicjatywą JEREMIE. Inicjatywa ta została zapoczątkowana w 2007 roku we współpracy z Grupą Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz różnych instytucji finansowych i ma na celu wzmocnienia spójności w całej Unii Europejskiej. Kredyty unijne dofinansowane są z funduszy strukturalnych przydzielonych regionalnym i krajowym instytucjom zarządzającym, które to mają możliwość przekazania ich w formie pożyczek unijnych na preferencyjnych warunkach małym i średnim firmom. O ten rodzaj pożyczki unijnej mogą starać się zarówno firmy, które już działają na rynku od jakiegoś czasu, jak i nowe przedsiębiorstwa poszukujące kredytu unijnego na start działalności. W przypadku nowej firmy wniosek o kredyt unijny może zostać złożony nawet przed jej uruchomieniem.

Kredyty unijne dla firm udzielane są ze środków Regionalnych Programów Operacyjnych, a ich wysokość i rodzaj zależy od województwa, w którym dany program jest realizowany. Kredyty ze wsparciem unijnym kierowane są zarówno do mikroprzedsiębiorców zatrudniających do 9 pracowników jak i małych firm zatrudniających od 10 do 49 pracowników oraz do średnich firm, w których zatrudnionych jest od 50 do 249 pracowników. Prowadząc firmę możesz skorzystać z kredytu z dotacją unijną do kwoty 10 mln zł przy oprocentowaniu w skali roku rozpoczynającym się już od 0 % z pomocą de minimis lub od 0,61% w pozostałych przypadkach. Kredytem unijnym możesz finansować nawet do 100% całkowitych nakładów brutto związanych z realizacją danego przedsięwzięcia. Głównym warunkiem uzyskania kredytu ze wsparciem unijnym jest posiadanie siedziby firmy lub prowadzenie działalność gospodarczej w województwie uczestniczącym w danym programie operacyjnym. Zapytaj o kredyt unijny dla Twojej firmy.

Ograniczenia w uzyskaniu kredytu ze wsparciem unijnym dla firm

Finansowanie z udzielonego kredytu unijnego na realizację danego przedsięwzięcia nie może nakładać się na finansowanie z innych funduszy, programów, środków i dofinansowań Unii Europejskiej. Oznacza to, że na jedną działalność gospodarczą możesz otrzymać maksymalnie jeden kredyt z dotacją unijną.

Jeśli Twoja firma działa w branży rolniczej, rybołówstwie, przetwórstwie rolno-spożywczym, rzeźnictwie, hutnictwie, górnictwie, edukacji, branży deweloperskiej lub jest fundacją to nie ma możliwości wnioskowania o kredyty unijne z Regionalnych Programów Operacyjnych.

Zabezpieczeniem kredytu ze wsparciem unijnym może być weksel lub poręczenie wekslowe, przewłaszczenie na środkach trwałych wraz z cesją na polisie ubezpieczeniowej lub hipoteka na nieruchomości.

Warunki do uzyskania kredytu unijnego dla firm:

  • starając się o kredyt nie możesz posiadać negatywnej historii kredytowej w BIK
  • wymagane prowadzenie działalność w województwie uczestniczącym w programie

Jeżeli interesuje Cię kredyt unijny dla firmy skontaktuj się z nami, a dedykowany doradca finansowy Forsel Finance udzieli Ci niezbędnych informacji, przedstawi aktualne oferty kredytów z dofinansowaniem unijnym z różnych banków i instytucji finansowych, dopełni wszelkich formalności i pomoże znaleźć najlepszy kredyt unijny dostępny na rynku.

Podziel się:

Zapytaj o kredyt unijny
dla Twojej firmy

Kontakt z doradcą
Copyright © Wrocław 2012-2021 Doradca finansowy kredytowy Forsel Finance | Regulamin i polityka prywatności
Zadzwoń