Leasing samochodu

Potrzebujesz sfinansować zakup samochodów do firmy?

Weź samochód w leasing

Leasing samochodu to umowa pomiędzy firmą leasingową, a klientem polegająca na przekazaniu praw do użytkowania danego pojazdu. Właścicielem lub współwłaścicielem pojazdu jest leasingodawca, a klient korzystający z leasingu zobowiązany jest do opłaty rat leasingowych przez określony w umowie leasingowej czas, a po jego zkończenia ma możliwość wykupu leasingowanego pojazdu na własność.

Leasingiem możesz finansować zakup samochodu osobowego, ciężarowego, dostawczego lub specjalistycznego. Okres leasingu w zależności od firmy leasingowej może wynieść do 7 lat. Pojazdy mogą być nowe lub używane. Przy leasingu samochodu używanego trzeba pamiętać, że wiek auta dodany do okresu leasingu nie powinien przekraczać 9 lat. Firmy leasingowe nie chcą też finansować aut starszych niż 6 lat, ze względu niską wartość początkową i nieopłacalność całej procedury.

Na rynku występują trzy podstawowe rodzaje leasingu

Możesz wybrać leasing operacyjny, leasing finansowy lub leasing zwrotny. Wybierając leasing operacyjny wszystkie opłaty (raty) leasingowe możesz w całości ująć w kosztach uzyskania przychodu firmy, a do każdej raty leasingodawca wystawi fakturę VAT. Nie masz jednak możliwości dokonywania odpisów amortyzacyjnych leasingowanego samochodu. Leasing finansowy obliguje Cię do zapłacenia podatku VAT w całości w momencie odbioru samochodu, a w koszty możesz zaksięgować tylko cześć odsetkową z każdej raty leasingowej. Plusem tego rozwiązania jest możliwość dokonywania odpisów amortyzacyjnych.

Leasing zwrotny daje możliwość pozyskania gotówki w momencie gdy już jesteś właścicielem pojazdu. Polega on na tym, że leasingodawca wykupuje samochód, a następnie oddaje go firmie do użytkowania na podstawie umowy leasingowej. Kiedy umowa leasingu dobiegnie końca i wygaśnie, możesz ponownie stać się właścicielem samochodu. Leasing zwrotny może zostać udzielony zarówno w formie leasingu operacyjnego jak i leasingu finansowego.

Warunek do uzyskania leasingu na samochód:

właściciel firmy nie powinien posiadać negatywnej historii kredytowej w BIK (Biuro Informacji Kredytowej).

Jeżeli interesuje Cię ten produkt skontaktuj się z nami, a nasi doradcy udzielą niezbędnych informacji, dopełnią wszelkich formalności i pomogą znaleźć najkorzystniejszy leasingu samochodu dostępny na rynku.

Podziel się: