Sprawdź

Kredyt hipoteczny

Szukasz kredytu na zakup mieszkania lub budowę domu?
Ocena: 4.9 / 5 - ilość ocen: 96
0.00PLN

Kredyt hipoteczny z niskim oprocentowaniem pozwoli spełnić Ci marzenia o własnym mieszkaniu, domu lub działce. Ten rodzaj kredytu mieszkaniowego udzielany jest na zakup nieruchomości na rynku pierwotnym lub wtórnym i możesz nim sfinansować zakupu lokalu w budynku wielorodzinnym w tym zakup mieszkania od dewelopera, od osoby prywatnej, spółdzielczego, komunalnego lub zakładowego. Kredyt hipoteczny możesz również przeznaczyć na budowę domu systemem gospodarczym lub z udziałem generalnego wykonawcy, zakup działki budowlanej, remont, modernizację, przebudowę, rozbudowę, nadbudowę lub wykończenie nieruchomości. Wybrane cele kredytu hipotecznego można ze sobą łączyć czego przykładem może być kredyt na zakupu mieszkania wraz z jego wykończeniem lub remontem jak również kredyt na zakup działki i budowa na niej domu. Istnieje także możliwość przeznaczenia kredytu hipotecznego na spłatę lub refinansowanie na korzystniejszych warunkach już posiadanych kredytów hipotecznych udzielonych przez inne banki na cele wymienione powyżej.

Zapoznaj się z ofertą kredytu hipotecznego mieszkaniowego

Kredyt hipoteczny na mieszkanie lub kredyt hipoteczny na dom to najtańsze rozwiązanie dla osób, które nie posiadają wystarczających środków własnych na zakup nieruchomości. Jest to też zobowiązanie, które udzielane jest na bardzo długi okres, dlatego powinno zostać poprzedzone szczegółową analizą przeprowadzoną przez sprawdzonego eksperta finansowego, który w rzetelny sposób porówna dla Ciebie oferty kredytów hipotecznych z różnych banków. Ekspert sprawdzi też Twoją zdolność kredytową, przeprowadź przez cały skomplikowany proces uzyskania kredytu i pomoże wybrać najtańszy kredyt hipoteczny dostępny aktualnie na rynku. Zakup nieruchomości za pomocą kredytu mieszkaniowego to często decyzja umożliwiająca posiadanie nieruchomości, która stanie się Twoim miejscem do życia, warto zatem przy jego uzyskaniu uwzględnić wszystkie czynniki zarówno rodzinne jaki i zawodowe, które mogą wpłynąć na możliwość jego terminowej spłaty w przyszłości.

Przy wnioskowaniu o kredyt na mieszkanie, dom lub działkę akceptowane są różne źródła dochodów oraz występuje możliwość łączenia ich od kilku kredytobiorców w celu zwiększenia zdolności kredytowej. Możesz uzyskać go w PLN lub jeśli pracujesz za granicą w walucie obcej z zachowaniem spójności waluty dochodu z walutą otrzymanego kredytu hipotecznego. Kwota kredytu mieszkaniowego może stanowić do 90% wartości nieruchomości, pozostałe 10% to minimalny wkład własny jaki musisz posiadać, aby uzyskać kredyt hipoteczny. Jeśli masz taką możliwość warto wygospodarować wyższy wkład własny na poziomie minimum 20% co przełoży się na zmniejszenie ryzyka jakie ponosi bank przy udzielaniu kredytów hipotecznych i zwiększy Twoje szanse na pozytywną finalizację całej transakcji. Wyższy wkład pozwoli też uzyskać niższą marżę banku, która zmniejszy oprocentowanie, wysokość raty miesięcznej i całkowite koszty otrzymanego kredytu hipotecznego. W przypadku gdy nie posiadasz minimalnego wkładu własnego możesz skorzystać z programu na bazie przepisów ustawy o rodzinnym kredycie mieszkaniowym, który umożliwia zabezpieczenie gwarancją BGK brakującego wkładu własnego i uzyskanie kredytu na 100% wartości nieruchomości. Zapytaj o kredyt hipoteczny dla Ciebie.

Konstrukcja kredytu hipotecznego daje możliwość skorzystania z długich okresów kredytowania i wcześniejszej jego spłaty

Okres kredytowania w zależności od banku może wynieść nawet do 35 lat, co pozwala uzyskać wysokie kwoty kredytu hipotecznego przy relatywnie niskiej racie miesięcznej. Występuje możliwość skorzystania z karencji w początkowym okresie spłaty kredytu mieszkaniowego lub zawieszenia rat w trakcie jego spłaty na określony czas czyli uzyskanie tak zwanych "wakacji kredytowych". Kredyt hipoteczny może być wypłacony jednorazowo lub w transzach, a jego zabezpieczeniem jest hipoteka na kredytowanej nieruchomości.

Kredytobiorca może wybrać spłatę kredytu na mieszkanie, dom lub działkę w ratach równych lub malejących, ma też możliwość wcześniejszej przedterminowej całkowitej spłaty lub nadpłaty kredytu. W przypadku nadpłaty kredytu hipotecznego do wyboru jest skrócenie okresu kredytowania przy zachowaniu aktualnie spłacanej raty lub zmniejszenie wysokości raty przy zachowaniu pierwotnego okresu na jaki został udzielony kredyt na zakup mieszkania lub domu.

Warunki otrzymania kredytu hipotecznego mieszkaniowego:

  • starając się o kredyt nie możesz posiadać negatywnej historii kredytowej w BIK
  • okres zatrudnienia powinien wynosić minimum 3 miesiące.

Jeśli chcesz uzyskać korzystny kredyt hipoteczny wypełnij formularz już teraz! Dedykowany ekspert finansowy Forsel Finance skontaktuje się z Tobą najszybciej jak to możliwe, przedstawi aktualne oferty kredytów mieszkaniowych z różnych banków, dopełni wszelkich formalności i pomoże znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny dostępny na rynku.

Podziel się:

Zapytaj o kredyt hipoteczny
dla Ciebie

Kontakt z ekspertem

Masz pytania na temat kredytu hipotecznego?
Mamy na nie odpowiedzi

Jeśli masz zamiar kupić nieruchomość, a nie posiadasz wystarczających środków własnych to rozwiązaniem, które Ci to umożliwi jest właśnie kredyt hipoteczny. W uproszczeniu jest to kredyt bankowy przeznaczony na zakup konkretnej nieruchomości, którego zabezpieczeniem jest wpis banku do hipoteki w Księdze Wieczystej. Kredyty hipoteczne charakteryzują się tym, że mogą być udzielane na wysokie kwoty, a czas ich spłaty wynosi nawet 35 lat. Tak długi okres spłaty i kwota kredytu hipotecznego sięgająca kilkuset tysięcy złotych sprawia, że banki będą dokładnie sprawdzać Twoja zdolność i wiarygodność kredytową. Aby uniknąć niespodzianek i łatwo przebrnąć przez skomplikowane formalności warto w trakcie wnioskowania o kredyt hipoteczny skorzystać z pomocy sprawdzonego eksperta finansowego, który pomoże Ci wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie spośród ofert różnych banków.
To pytanie zadaje sobie każdy kto chce ubiegać się o kredyt hipoteczny, niestety nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Twoje zarobki muszą być w wysokości pozwalajace stworzyć zdolność kredytową, która zależy od wielu czynników, a najważniejsze z nich to wysokość dochodów i źródło ich pochodzenia, posiadane zobowiązania kredytowe, ilość osób na utrzymaniu, stan cywilny, miejsce zamieszkania oraz miesięczne koszty utrzymania takie jak czynsz, rachunki, opłaty stałe, itp. Każdy bank liczy też zdolność na kredyt hipoteczny według własnych wskaźników co sprawia, że maksymalna kwota kredytu jaką możesz uzyskać będzie się różnić. Aby sprawdzić jak kształtuje się Twoja zdolność kredytowa i dowiedzieć się ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt hipoteczny najlepiej jest skonsultować się z ekspertem ds. kredytów hipotecznych. Przeanalizuje on dokładnie Twoją sytuację i wyliczy ile wynosi zdolność kredytowa w różnych bankach.
Copyright © Wrocław 2012-2021 Doradca finansowy kredytowy Forsel Finance | Regulamin i polityka prywatności
Zadzwoń