Kredyt hipoteczny - mieszkaniowy

Szukasz korzystnego kredytu na zakup mieszkania lub budowę domu?

kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny z niskim oprocentowaniem pozwoli Ci spełnić marzenia o własnym mieszkaniu lub domu. Udzielany jest na zakup nieruchomości na rynku pierwotnym lub wtórnym. Możesz nim sfinansować zakupu lokalu w budynku wielorodzinnym w tym zakup mieszkania od dewelopera, spółdzielczego, komunalnego, zakładowego lub od osoby prywatnej.

Kredyt hipoteczny możesz również przeznaczyć na budowę domu systemem gospodarczym lub z udziałem generalnego wykonawcy, zakup działki budowlanej, remont, modernizację, przebudowę, rozbudowę, nadbudowę lub wykończenie nieruchomości. Istnieje także możliwość przeznaczenia kredytu hipotecznego na spłatę lub refinansowanie na korzystniejszych warunkach, kredytów hipotecznych udzielonych przez inne banki na cele wymienione powyżej.

Przy wnioskowaniu o kredyt hipoteczny akceptowane są różne źródła dochodów oraz występuje możliwość łączenia ich od kilku kredytobiorców w celu zwiększenia zdolności kredytowej. Kwota kredytu mieszkaniowego może stanowić do 90% wartości nieruchomości. Przyznawany jest w PLN lub walucie obcej (z zachowaniem spójności waluty dochodu z walutą kredytu).

Kredyt hipoteczny daje możliwość skorzystania z długich okresów kredytowania

W zależności od banku może on wynieść do 35 lat, co pozwala uzyskać wysokie kwoty kredytu przy relatywnie niskiej racie. W zależności od banku, występuje możliwość karencji w spłacie kredytu hipotecznego i zawieszenia spłaty rat kapitałowych na określony czas. Kredyt hipoteczny może być wypłacony jednorazowo lub w transzach. Kredytobiorca może wybrać spłatę w ratach równych lub malejących, ma też możliwość wcześniejszej przedterminowej całkowitej spłaty lub nadpłaty kredytu.

Zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na kredytowanej nieruchomości. Kredyt mieszkaniowy może być również udzielony w Programie Pomocy Państwa MdM (Mieszkanie dla Młodych) pomagającym w finansowaniu zakupu mieszkań lub domów małżeństwom, osobom samotnie wychowującym dzieci oraz osobom niepozostającym w związku małżeńskim (singlom).

Warunki do uzyskania kredytu hipotecznego:

  • osoba starająca się o kredyt nie może posiadać negatywnej historii kredytowej w BIK (Biuro Informacji Kredytowej)
  • okres zatrudnienia wynosi minimum 3 miesiące.

Jeżeli interesuje Cię ten produkt skontaktuj się z nami, a nasz ekspert finansowy udzieli niezbędnych informacji, przedstawi aktualne oferty kredytów hipotecznych z różnych banków, dopełni wszelkich formalności i pomoże znaleźć najkorzystniejszy kredyt hipoteczny dostępny na rynku.

Podziel się: