Sprawdź

Kredyt hipoteczny

Szukasz kredytu na zakup mieszkania lub budowę domu?
Ocena: 4.8 / 5 - ilość ocen: 71
0.00PLN

Kredyt hipoteczny z niskim oprocentowaniem pozwoli spełnić Ci marzenia o własnym mieszkaniu, domu lub działce. Ten rodzaj kredytu mieszkaniowego udzielany jest na zakup nieruchomości na rynku pierwotnym lub wtórnym i możesz nim sfinansować zakupu lokalu w budynku wielorodzinnym w tym zakup mieszkania od dewelopera, od osoby prywatnej, spółdzielczego, komunalnego lub zakładowego. Kredyt hipoteczny możesz również przeznaczyć na budowę domu systemem gospodarczym lub z udziałem generalnego wykonawcy, zakup działki budowlanej, remont, modernizację, przebudowę, rozbudowę, nadbudowę lub wykończenie nieruchomości. Wybrane cele kredytu hipotecznego można ze sobą łączyć czego przykładem może być kredyt na zakupu mieszkania wraz z jego wykończeniem lub remontem jak również kredyt na zakup działki i budowa na niej domu. Istnieje także możliwość przeznaczenia kredytu hipotecznego na spłatę lub refinansowanie na korzystniejszych warunkach już posiadanych kredytów hipotecznych udzielonych przez inne banki na cele wymienione powyżej.

Zapoznaj się z ofertą kredytu hipotecznego mieszkaniowego

Kredyt hipoteczny na mieszkanie lub dom to najtańsze rozwiązanie dla osób, które nie posiadają wystarczających środków własnych na zakup nieruchomości. Jest to też zobowiązanie, które udzielane jest na bardzo długi okres, dlatego powinno zostać poprzedzone szczegółową analizą przeprowadzoną przez sprawdzonego eksperta finansowego, który w rzetelny sposób porówna dla Ciebie oferty kredytów hipotecznych z różnych banków. Ekspert sprawdzi też Twoją zdolność kredytową, przeprowadź przez cały skomplikowany proces uzyskania kredytu i pomoże wybrać najtańszy kredyt hipoteczny. Zakup nieruchomości za pomocą kredytu mieszkaniowego to często decyzja umożliwiająca posiadanie nieruchomości, która stanie się Twoim miejscem do życia, warto zatem przy jego uzyskaniu uwzględnić wszystkie czynniki zarówno rodzinne jaki i zawodowe, które mogą wpłynąć na możliwość jego terminowej spłaty w przyszłości.

Przy wnioskowaniu o kredyt na mieszkanie lub dom akceptowane są różne źródła dochodów oraz występuje możliwość łączenia ich od kilku kredytobiorców w celu zwiększenia zdolności kredytowej. Możesz uzyskać go w PLN lub jeśli pracujesz za granicą w walucie obcej z zachowaniem spójności waluty dochodu z walutą uzyskanego kredytu hipotecznego. Kwota kredytu mieszkaniowego może stanowić do 90% wartości nieruchomości, pozostałe 10% to minimalny wkład własny jaki musisz posiadać, aby uzyskać kredyt hipoteczny. Jeśli masz taką możliwość warto wygospodarować wyższy wkład własny na poziomie minimum 20% co przełoży się na zmniejszenie ryzyka jakie ponosi bank przy udzielaniu kredytów hipotecznych i zwiększy Twoje szanse na pozytywną finalizację całej transakcji. Wyższy wkład pozwoli też uzyskać niższą marżę banku, która zmniejszy oprocentowanie, wysokość raty miesięcznej i całkowite koszty otrzymanego kredytu hipotecznego. Zapytaj już teraz o kredyt hipoteczny dla Ciebie.

Konstrukcja kredytu hipotecznego daje możliwość skorzystania z długich okresów kredytowania i wcześniejszej jego spłaty

Okres kredytowania w zależności od banku może wynieść do 35 lat, co pozwala uzyskać wysokie kwoty kredytu hipotecznego przy relatywnie niskiej racie miesięcznej. Występuje też możliwość karencji w spłacie kredytu mieszkaniowego i zawieszenia spłaty rat kapitałowych na określony czas. Kredyt hipoteczny może być wypłacony jednorazowo lub w transzach. Zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na kredytowanej nieruchomości.

Kredytobiorca może wybrać spłatę kredytu na mieszkanie, dom lub działkę w ratach równych lub malejących, ma też możliwość wcześniejszej przedterminowej całkowitej spłaty lub nadpłaty kredytu. W przypadku nadpłaty kredytu hipotecznego do wyboru jest skrócenie okresu kredytowania przy zachowaniu aktualnie spłacanej raty lub zmniejszenie wysokości raty przy zachowaniu pierwotnego okresu na jaki został udzielony kredyt na zakup mieszkania lub domu.

Warunki do uzyskania kredytu hipotecznego mieszkaniowego:

  • starając się o kredyt nie możesz posiadać negatywnej historii kredytowej w BIK
  • okres zatrudnienia powinien wynosić minimum 3 miesiące.

Jeżeli interesuje Cię kredyt hipoteczny skontaktuj się z nami, a dedykowany ekspert finansowy Forsel Finance udzieli Ci niezbędnych informacji, przedstawi aktualne oferty kredytów mieszkaniowych z różnych banków, dopełni wszelkich formalności i pomoże znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny dostępny na rynku.

Podziel się:

Zapytaj o kredyt hipoteczny
dla Ciebie

Kontakt z ekspertem
Copyright © Wrocław 2012-2021 Doradca finansowy kredytowy Forsel Finance | Regulamin i polityka prywatności