Sprawdź

Faktoring

Wystawiasz faktury z długim terminem płatności?
Ocena: 4.8 / 5 - ilość ocen: 67
0.00PLN

Faktoring to nowoczesna usługa, która w dużym uproszczeniu polega na zamianie faktur na gotówkę. Umożliwia wykup faktur i jest korzystnym rozwiązaniem dla firm sprzedających lub kupującego towary i usługi na faktury z odroczonym terminem płatności. W skrócie można powiedzieć, że jest to kredyt pod faktury dla firm, umożliwiający ściągnięcie należności w imieniu przedsiębiorcy przez zewnętrzną instytucję finansową. Jeśli nie masz pewności, czy Twój kontrahent wywiąże się z ustalonego terminie płatności to faktoring będzie najlepszym i najszybszym wyborem. Faktoring przyśpieszy spływ środków finansowych z danej transakcji i zapobiegnie zatorom płatniczym w Twojej firmie spowodowanych opóźnieniami w płatnościach od kontrahentów. Dzięki faktoringowi możesz regulować w terminie swoje zobowiązania przy zachowaniu płynności finansowej oraz monitorować płatności wraz z możliwością przejęcia ryzyka niewypłacalności kontrahentów przez faktoring.

Zapoznaj się z ofertą faktoringu

Wybierając faktoring nie musisz czekać na zapłatę od kontrahentów, ponieważ środki otrzymujesz od razu po wystawieniu faktury. Zyskujesz możliwość elastycznego finansowania bieżącej działalności nawet przy znaczącym wzroście obrotów. Zapłatę za fakturę możesz otrzymać już w dniu przekazania jej do rozliczenia przez faktoring, a wysokość zaliczki przelanej na Twoje konto może wynosić nawet 90% jej wartości. Korzystając z faktoringu masz możliwość wydłużenia terminów płatności faktur zarówno dla odbiorców jak i dostawców. Uzyskujesz systemowy monitoring terminowości spłat, zapewniający możliwość weryfikacji wiarygodności odbiorców, przerzucając na instytucję finansową zadanie ściągnięcia należności. Dzięki faktoringowi możesz się skupić na prowadzeniu bieżącej działalności gospodarczej bez obawy o utratę płynności i brak środków finansowych na realizację zadań.

Faktoring z regresem i bez regresu oraz odwrotny faktoring przyśpiesza spływ należności co przekłada się na poprawę płynności w Twojej firmie i zmniejsza ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej. Dzięki faktoringowi zyskujesz dostęp do bardzo szybkiego finansowania faktur. Twoja firma nie zalega z opłatami, na bieżąco reguluje zobowiązania wobec dostawców i odbiorców co pozytywnie wpływa na jej wizerunek na rynku. Korzystając z faktoringu możesz skorzystać z rabatów w przypadku wcześniejszego regulowania różnych należności. Oferta faktoringu obejmuje czynności związane z administrowaniem i rozliczaniem wszelkich wierzytelności, poprawia bezpieczeństwo sprzedaży towarów i usług, upraszcza księgowość, zabezpiecza przed ryzykiem niewypłacalności oraz daje możliwość wydłużenia terminów płatności nawet do 120 dni. Zapytaj już teraz o faktoring dla Twojej firmy.

Aktualnie na rynku występują trzy podstawowe rodzaje faktoringu

Faktoring pełny bez regresu polega na finansowaniu należności wraz z przejęciem ryzyka niewypłacalności kontrahentów i pozwala ustrzec się przed opóźniającymi się płatnościami. Zaletą faktoringu pełnego jest to, że to instytucja finansowa, która udzieliła faktoringu, monitoruje oraz dochodzi przeterminowań wierzytelności.

Faktoring z regresem również finansuje należności, ale nie przejmuje ryzyka niewypłacalności kontrahentów. Finansowanie faktoringiem z regresem polecane jest firmą posiadającym stałe grono sprawdzonych odbiorców. Regres w faktoringu powoduje, że jest on tańszy i dużo szybszy do uzyskania niż faktoring pełny bez regresu.

Faktoring odwrotny lub faktoring odwrócony to usługa, dzięki której to Twoja firma zyskuje dodatkowy czas na zapłatę swoich zobowiązań wynikających z dokonanych zakupów. Odwrócony faktoring dodatkowo umożliwia w dużo większym zakresie wykorzystanie kredytu kupieckiego uzyskanego od własnych dostawców.

Warunki do uzyskania wykupu faktur faktoringiem:

  • okres działalności firmy wynosi minimum 1 miesiąc
  • termin płatności faktury nie powinien być przekroczony

Jeżeli interesuje Cię faktoring skontaktuj się z nami, a dedykowany doradca finansowy Forsel Finance udzieli Ci niezbędnych informacji, przedstawi aktualne oferty faktoringu z różnych banków i firm faktoringowych, dopełni wszelkich formalności oraz pomoże znaleźć najlepszy faktoring dla firm dostępny na rynku.

Podziel się:

Zapytaj o faktoring
dla Twojej firmy

KONTAKT Z DORADCĄ

Zastanawiasz się czym różni się faktoring z regresem i bez regresu oraz na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Faktoring bez regresu to inna nazwa faktoringu pełnego i cechuje go przeniesienie ryzyka niewypłacalności kontrahentów na instytucję finansowa udzielającą faktoringu. Pełny faktoring pozwalaj w szybki sposób i bez ryzyka, zdobyć środki na finansowanie bieżącej działalność firmy zamrożone w wystawionych fakturach z długim terminem płatności. Dzięki faktoringowi firma nie musi już czekać kilkadziesiąt dni na pieniądze od kontrahentów i może korzystać z nich już w dniu przesłania faktury do firmy faktoringowej. Głównym elementem różniącym finansowanie bez regresu od faktoringu z regresem jest przejęcie ryzyka niewypłacalności kontrahentów przez firmę faktoringową i dochodzenie przez nią na drodze windykacji niezapłaconych należności z faktur. W praktyce wygląda to ta tak, że jeśli kontrahent nie zapłaci wymaganych należności to firma faktoringowa wraz z ubezpieczycielem, który zabezpieczał udzielony faktoring pełny będzie dochodzić swoich należności we własnym zakresie. Firma korzystająca z pełnego faktoringu nie poniesie z tego tytułu żadnych konsekwencji i nie będzie musiała oddawać niezapłaconych przez kontrahentów należności. Oferta faktoringu bez przejęcia ryzyka, czyli faktoring z regresem różni się od faktoringu pełnego tym, że to firma, która z niego korzysta, a nie faktoring ponosi pełną odpowiedzialność za niewypłacalność sowich kontrahentów. Regres w faktoringu to moment, w którym firma faktoringowa domaga się zwrotu wypłaconej firmie zaliczki za nieuregulowana fakturę przez kontrahenta. Dużym plusem faktoringu z regresem jest niższy koszt udzielenia oraz mniejsza ilość formalności potrzebna do jego uzyskania. Przy faktoringu pełnym udzielanym wraz z ubezpieczeniem niewypłacalności kontrahentów ilość formalności jest większa, a weryfikacja kontrahentów jest bardziej szczegółowa. Przeciwieństwem faktoringu z regresem i bez regresu jest faktoring odwrotny nazywany również faktoringiem odwróconym. Nie służy on do finansowania faktur sprzedaży tylko umożliwia zapłatę za wykonane w firmie zakupy. Faktoring odwrotny polega na zleceniu zapłaty należności za dokonane zakupy firmie faktoringowej i jest przydatny w przypadku chwilowego braku środków własnych. Faktoring odwrócony sprawdza się w sytuacji, kiedy firma musi zakupić towar, a dopiero po jego sprzedaży będzie mogła uregulować powstałe za jego zakup należności. Podsumowując, zarówno faktoring dla mikrofirm jak i dużych przedsiębiorstw w formie faktoringu pełnego, faktoringu z regresem lub faktoringu odwróconego to korzystny sposób na finasowanie bieżącej działalności gospodarczej, który znacząco poprawia płynność finansową w firmie. Zapytaj doradcę o ofertę faktoringu dla Twojej firmy.

Copyright © Wrocław 2012-2021 Doradca finansowy kredytowy Forsel Finance | Regulamin i polityka prywatności