Faktoring

Sprzedajesz lub kupujesz na faktury z odroczonym terminem płatności?

Zapoznaj się z ofertą faktoringu
Ilość ocen: 14 - średnia ocena: 5/5

Faktoring to nowoczesna usługa, która polega na finansowaniu firm sprzedających lub kupującego towary i usługi na faktury z odroczonym terminem płatności. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że jest to kredyt pod faktury dla firm, umożliwiający ściągnięcie należności w imieniu przedsiębiorcy przez zewnętrzną instytucję finansową.

Wybierając faktoring zyskujesz możliwość elastycznego finansowania bieżącej działalności nawet przy znaczącym wzroście obrotów. Nie musisz czekać na zapłatę od kontrahentów ponieważ środki otrzymujesz od razu po wytawieniu faktury. Możesz skorzystać z rabatów w przypadku wcześniejszego regulowania zobowiązań. Masz możliwość wydłużenia terminów płatności zarówno dla odbiorców jak i dostawców. Uzyskujesz systemowy monitoring terminowości spłat, zapewniający możliwość weryfikacji wiarygodności odbiorców, przerzucając na instytucję finansową zadanie ściągnięcia należności.

Faktoring przyśpiesza spływ należności co przekłada się na poprawę płynności finansowej Twojej firmy i zmniejsza ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej. Usługa faktoringu obejmuje czynności związane z administrowaniem wierzytelnościami (dokonywanie wszelkich rozliczeń związanych z wierzytelnościami), upraszcza księgowość i daje możliwość wydłużenia terminów płatności nawet do 120 dni.

Aktualnie na rynku występują trzy podstawowe rodzaje faktoringu

Faktoring pełny (bez regresu) polega na finansowaniu należności klienta wraz z przejęciem ryzyka niewypłacalności kontrahentów i pozwala ustrzec się przed opóźniającymi się płatnościami. Zaletą tego rozwiązania jest to, że to instytucja finansowa która udzieliła faktoringu, monitoruje oraz dochodzi przeterminowań wierzytelności.

Faktoring z regresem również finansuje należności klienta, ale nie przejmuje ryzyka niewypłacalności kontrahentów, polecany jest firmą posiadającym stałe grono sprawdzonych odbiorców.

Faktoring odwrotny to usługa dzięki której to Ty zyskujesz dodatkowy czas na zapłatę swoich zobowiązań wynikających z zakupów i umożliwia w dużo większym zakresie wykorzystanie kredytu kupieckiego uzyskanego od własnych dostawców.

Warunek do uzyskania faktoringu:

  • okres działalności firmy wynosi minimum 1 miesiąc

Jeżeli interesuje Cię ten produkt skontaktuj się z nami, a nasz doradca finansowy udzieli niezbędnych informacji, przedstawi aktualne oferty faktoringu z różnych banków i instytucji finansowych, dopełni wszelkich formalności i pomoże znaleźć najkorzystniejszy faktoring dla firm dostępny na rynku.

Podziel się: