Sprawdź

Kredyt pod kontrakt

Potrzebujesz środków finansowych na realizację kontraktu?
Ocena: 4.8 / 5 - ilość ocen: 67
0.00PLN

Kredyt pod kontrakt dla firm to korzystne rozwiązanie finansowe, które najlepiej sprawdza się wśród przedsiębiorców, którym udało się wygrać przetarg lub podpisują kontrakt i potrzebują dodatkowych środków na realizację umowy. Kredyt pod kontrakt to sposób na finansowanie bieżących wydatków wynikających z realizacji kontaktu, który poprawi płynność finansową Twojej firmy. Kredyty pod kontrakt dają możliwość wykonania większych przedsięwzięć zabezpieczając ich terminową realizację i mogą być udzielone w formie firmowego kredytu ratalnego lub odnawialnej linii w rachunku bieżącym. Spłata kredytu dokonywana jest przez odbiorcę przedmiotu kontraktu z tytułu jego realizacji po spełnieniu wszystkich warunków zawartych w umowie kontraktu. Oferta kredytu pod kontrakt skierowana jest do firm i przedsiębiorców realizujących projekty o relatywnie wysokim zaangażowaniu w porównaniu z posiadanymi własnymi środkami finansowymi.

Zapoznaj się z ofertą kredytu pod kontrakt dla firm

Warunki kredytu pod kontrakt dopasowane są indywidualnie do wytycznych zawartych w umowie kontraktu oraz uwzględniają aktualne potrzeby firmy, która go realizuje. Kredyt pod kontrakt dla firm może być przeznaczony na wykonanie usług lub dostarczenie towarów dla JST, czyli Jednostek Samorządu Terytorialnego. Odbiorcami mogą być gminy, powiaty, województwa oraz Jednostki Skarbu Państwa takie jak urzędy, szpitale, szkoły, uczelnie, agencje rozwoju, itp. Kredytem pod przetarg można również realizować kontrakty, które rozpisuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wojewódzka Służba Dróg i Kolei oraz duże znane i wiarygodne z punktu oceny przez banki i instytucje finansowe udzielające finansowania, firmy prywatne i korporacje.

Kredyt na realizację przetargu charakteryzuje się uproszczona oceną zdolności kredytowej. Firma starająca się o ten rodzaj finansowania musi spełnić tylko minimalne wymogi dotyczące składanych dokumentów, a decyzja kredytowa wydawana jest bardzo szybko. Spłata kredytu pod kontrakt zależy od formy jego udzielenie. Jeśli będzie to ratalny firmowy kredyt pod kontrakt to spłata odbywać się będzie na podstawie harmonogramu zawierającego terminy i kwoty z umowy kontraktu lub jednorazowo na koniec jego realizacji. W przypadku odnawialnego firmowego kredytu pod kontrakt spłata odbywać się będzie w dowolnych terminach i kwotach z zastrzeżeniem, że po całkowitej realizacji kontraktu i rozliczeniu wszystkich wpłat, kredyt odnawialny w rachunku zostanie całkowicie spłacony i zamknięty. Zapytaj już teraz o kredyt pod kontrakt dla Twojej firmy.

Wykorzystanie kredytu pod kontrakt następuje w określonych terminach i kwotach

Spłata powiązana jest ze spływem należności umownych dokonanych przez kontrahenta nazywanego odbiorcą przedmiotu kontraktu na rzecz dostawcy przedmiotu kontraktu czyli kredytobiorcy. Istnieje również możliwość jednorazowej całkowitej spłaty kredytu pod kontrakt dopiero po zakończeniu realizacji umowy w przypadku gdy zapisy w niej na to pozwalają.

Zabezpieczaniem kredytu pod kontrakt najczęściej jest cesja wierzytelności z kontraktu, weksel, klauzula potrącenia należności z rachunku bankowego kredytobiorcy lub przelew wierzytelności z akredytywy dokumentowej. Jeśli firmie zależy na uzyskaniu jak najtańszego kredytu pod kontrakt to Bank lub instytucja finansowa udzielający takiego kredytu może również zabezpieczyć się wpisem do hipoteki na nieruchomościach firmowych lub prywatnych kredytobiorcy.

Warunki do uzyskania kredytu pod kontrakt:

  • starając się o kredyt nie możesz posiadać negatywnej historii kredytowej w BIK
  • okres działalności firmy wynosi minimum 1 rok.

Jeżeli interesuje Cię kredyt pod kontrakt skontaktuj się z nami, a dedykowany doradca finansowy Forsel Finance udzieli Ci niezbędnych informacji, przedstawi aktualne oferty kredytów na finansowanie kontraktów z różnych banków i instytucji finansowych, dopełni wszelkich formalności i pomoże znaleźć najlepszy kredyt pod kontrakt dostępny na rynku.

Podziel się:

Zapytaj o kredyt pod kontrakt
dla Twojej firmy

KONTAKT Z DORADCĄ
Copyright © Wrocław 2012-2021 Doradca finansowy kredytowy Forsel Finance | Regulamin i polityka prywatności