Sprawdź

Kredyt pod kontrakt

Potrzebujesz środków finansowych na realizację kontraktu?
Ocena: 4.9 / 5 - ilość ocen: 76
0.00PLN

Kredyt pod kontrakt dla firm to korzystne rozwiązanie finansowe, które najlepiej sprawdza się wśród przedsiębiorców, którym udało się wygrać przetarg lub podpisują kontrakt i potrzebują dodatkowych środków na realizację umowy. Kredyt pod kontrakt to sposób na finansowanie bieżących wydatków wynikających z realizacji kontaktu, który poprawi płynność finansową Twojej firmy. Kredyty pod kontrakt dają możliwość wykonania większych przedsięwzięć zabezpieczając ich terminową realizację i mogą być udzielone w formie firmowego kredytu ratalnego lub odnawialnej linii w rachunku bieżącym. Spłata kredytu dokonywana jest przez odbiorcę przedmiotu kontraktu z tytułu jego realizacji po spełnieniu wszystkich warunków zawartych w umowie kontraktu. Oferta kredytu pod kontrakt skierowana jest do firm i przedsiębiorców realizujących projekty o relatywnie wysokim zaangażowaniu w porównaniu z posiadanymi własnymi środkami finansowymi.

Zapoznaj się z ofertą kredytu pod kontrakt dla firm

Warunki kredytu pod kontrakt dopasowane są indywidualnie do wytycznych zawartych w umowie kontraktu oraz uwzględniają aktualne potrzeby firmy, która go realizuje. Kredyt pod kontrakt dla firm może być przeznaczony na wykonanie usług lub dostarczenie towarów dla JST, czyli Jednostek Samorządu Terytorialnego. Odbiorcami mogą być gminy, powiaty, województwa oraz Jednostki Skarbu Państwa takie jak urzędy, szpitale, szkoły, uczelnie, agencje rozwoju, itp. Kredytem pod przetarg można również realizować kontrakty, które rozpisuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wojewódzka Służba Dróg i Kolei oraz duże znane firmy prywatne i korporacje pozytywnie zweryfikowane przez banki i instytucje udzielające tego typu finansowania.

Kredyt na realizację przetargu charakteryzuje się uproszczona oceną zdolności kredytowej. Firma starająca się o ten rodzaj finansowania musi spełnić tylko minimalne wymogi dotyczące składanych dokumentów, a decyzja kredytowa wydawana jest bardzo szybko. Spłata kredytu pod kontrakt zależy od formy jego udzielenie. Jeśli będzie to ratalny firmowy kredyt pod kontrakt to spłata odbywać się będzie na podstawie harmonogramu zawierającego terminy i kwoty z umowy kontraktu lub jednorazowo na koniec jego realizacji. W przypadku odnawialnego firmowego kredytu pod kontrakt spłata odbywać się będzie w dowolnych terminach i kwotach z zastrzeżeniem, że po całkowitej realizacji kontraktu i rozliczeniu wszystkich wpłat, kredyt odnawialny w rachunku zostanie całkowicie spłacony i zamknięty. Zapytaj o kredyt pod kontrakt dla Twojej firmy.

Wykorzystanie kredytu pod kontrakt następuje w określonych terminach i kwotach

Spłata kredytu pod kontrakt powiązana jest ze spływem należności umownych dokonanych przez kontrahenta nazywanego odbiorcą przedmiotu kontraktu na rzecz dostawcy przedmiotu kontraktu czyli kredytobiorcy. Istnieje również możliwość jednorazowej całkowitej spłaty kredytu pod kontrakt dopiero po zakończeniu realizacji umowy w przypadku gdy zapisy w niej na to pozwalają.

Zabezpieczaniem kredytu pod kontrakt najczęściej jest cesja wierzytelności z kontraktu, weksel, klauzula potrącenia należności z rachunku bankowego kredytobiorcy lub przelew wierzytelności z akredytywy dokumentowej. Jeśli firmie zależy na uzyskaniu jak najtańszego kredytu pod kontrakt to Bank lub instytucja finansowa udzielający takiego kredytu może również zabezpieczyć się wpisem do hipoteki na nieruchomościach firmowych lub prywatnych kredytobiorcy.

Jeśli kwota finansowania nie przekracza 600 tys. zł może zostać udzielona w formie niezabezpieczonego kredytu pod kontrakt w procedurze uproszczonej. Charakteryzuje się ona bardzo małą ilością formalności i szybkim procesem kredytowym umożliwiającym uzyskanie kredytu pod kontrakt nawet w tym samym dniu, w którym został złożony kompletny wniosek kredytowy.

Warunki otrzymania kredytu pod kontrakt:

  • starając się o kredyt nie możesz posiadać negatywnej historii kredytowej w BIK
  • okres działalności firmy wynosi minimum 1 rok.

Jeśli chcesz uzyskać korzystny kredyt pod kontrakt wypełnij formularz już teraz! Dedykowany doradca finansowy Forsel Finance skontaktuje się z Tobą najszybciej jak to możliwe, przedstawi aktualne oferty kredytów na finansowanie kontraktów z różnych banków i instytucji finansowych, dopełni wszelkich formalności i pomoże znaleźć najlepszy kredyt pod kontrakt dostępny na rynku.

Podziel się:

Zapytaj o kredyt pod kontrakt
dla Twojej firmy

Kontakt z doradcą
Copyright © Wrocław 2012-2021 Doradca finansowy kredytowy Forsel Finance | Regulamin i polityka prywatności
Zadzwoń