Sprawdź

Kredyt obrotowy dla firm

Szukasz kredytu na finansowanie działalności gospodarczej?
Ocena: 4.9 / 5 - ilość ocen: 76
0.00PLN

Kredyt obrotowy dla firm udzielany jest na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością gospodarczą. Do kwoty 600 tys. zł występuje procedura uproszczona, gdzie nie wymagane jest zabezpieczenie hipoteczne oraz nie trzeba przedstawiać faktur dokumentujących jego wykorzystanie. Kredyt obrotowy dla firm możesz otrzymać w formie kredytu ratalnego z okresem kredytowania do 12 lat lub jako kredyt odnawialny (linia kredytowa, kredyt obrotowy w rachunku bieżącym) na okres od 1 roku do 3 lat z możliwością przedłużenia na kolejne lata. Jeśli prowadzisz firmę to na pewno zdarzyły Ci się sytuacje, w których chwilowo zabrakło środków na opłacenie bieżących zobowiązań związanych z działalnością gospodarczą. W takim momencie z pomocą przychodzi kredyt obrotowy dla firm udzielany na dowolny cel, który zapewni płynność finansową w Twojej firmie i pozwoli uregulować najpilniejsze wydatki.

Zapoznaj się z ofertą kredytu obrotowego dla firm

Kredyt obrotowy to korzystne rozwiązanie dla firm, które potrzebują stałego dostępu do środków finansowych na bieżące finansowanie działalności gospodarczej. Konstrukcja kredytu obrotowego dla firm zabezpiecza przed destabilizacją finansową i pozwala utrzymać płynność finansową przedsiębiorstwa umożliwiając regulowanie bieżących zobowiązań nawet przy chwilowym braku środków własnych. Ten rodzaj kredytu dla firm możesz przeznaczyć na zakup dowolnych towarów, materiałów i surowców niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej, a także maszyn, urządzeń, sprzętu lub wyposażenia do firmy. Kredyty obrotowe dla firm są najszybszym rozwiązaniem, gdy zdarzą się nagłe lub nieprzewidziane wydatki w firmie i potrzebna jest szybko dodatkowa gotówka. Jest to też najpopularniejsza i najłatwiej dostępna forma kredytu dla firm oferowana na rynku, charakteryzująca się minimalną ilością formalności i bardzo szybko wydawaną decyzją kredytową.

Kredyt obrotowy dla firm może mieć charakter kredytu rewolwingowego, czyli dającego możliwość całkowitej wcześniejszej spłaty i ponownego uruchomienia w przyszłości do wysokości ustalonego przez bank limitu kredytowego. Wysokość takiego limitu w rachunku firmowym ustalana jest indywidualnie na podstawie oceny zdolności kredytowej firmy, jej wiarygodności, a także branży w jakiej aktualnie działa. Niezależnie od wybranego rodzaju kredytu obrotowego dla firm zawsze będzie to produkt finansowy, gdzie kredytobiorcą jest firma co sprawia, że odsetki i prowizje od takiego kredytu firmowego mogą być księgowane w koszty działalności gospodarczej, obniżając kwotę opodatkowania. Kredyty obrotowe dla firm najczęściej powiązane są z rachunkiem firmowym umożliwiającym automatyczną jego spłatę i odnowienie. Zapytaj o kredyt obrotowy dla Twojej firmy.

Decyzja banku o przyznaniu kredytu obrotowego dla firm jest bardzo szybka

Najczęściej już kolejnego dnia roboczego wiemy jaki kredyt obrotowy dla Twojej firm możemy zaproponować, w jakim banku i na jakich warunkach. Oprocentowanie kredytu obrotowego składające się z marży banku i stawki WIBOR ustalane jest indywidualnie dla każdej firmy i może wynosić nawet 2% w skali roku.

Firma ubiegająca się o kredyt obrotowy może rozliczać się w oparciu o KPiR, księgi handlowe (pełna księgowość), ryczałt lub kartę podatkową. Ten rodzaj kredytu dla firm udzielany jest najczęściej bez zabezpieczeń majątkowych i poręczycieli, a dodatkowo daje możliwość skorzystania z gwarancji COSME lub PLD de minimis, znacząco obniżających koszty jego uzyskania i zwiększających dostępne kwoty kredytu obrotowego.

Warunki otrzymania kredytu obrotowego dla firmy:

  • starając się o kredyt nie możesz posiadać negatywnej historii kredytowej w BIK
  • okres działalności firmy powinien wynosić minimum 6 miesięcy.

Jeśli chcesz uzyskać korzystny kredyt obrotowy dla firmy wypełnij formularz już teraz! Dedykowany doradca finansowy Forsel Finance skontaktuje się z Tobą najszybciej jak to możliwe, przedstawi aktualne oferty kredytów obrotowych dla firm z różnych banków oraz instytucji pozabankowych, dopełni wszelkich formalności i pomoże znaleźć najlepszy kredyt obrotowy dostępny na rynku.

Podziel się:

Zapytaj o kredyt obrotowy
dla Twojej firmy

Kontakt z doradcą
Copyright © Wrocław 2012-2021 Doradca finansowy kredytowy Forsel Finance | Regulamin i polityka prywatności
Zadzwoń