Kredyt obrotowy dla firm

Potrzebujesz gotówki na finansowanie bieżącej działalności gospodarczej?
Zapoznaj się z ofertą kredytu obrotowego dla firm

Kredyt obrotowy dla firm udzielany jest na dowolny cel do kwoty 1,5 mln zł. Występuje w formie kredytu ratalnego na okres do 10 lat lub jako kredyt odnawialny, linia kredytowa w rachunku firmowym na okres od 1 roku do 3 lat z możliwością przedłużenia na kolejne lata. Kredyt obrotowy dla firm może mieć również charakter kredytu rewolwingowego, wówczas klient ma możliwość całkowitej wcześniejszej spłaty i ponownego uruchomienia kredytu w przyszłości do wysokości ustalonego limitu kredytowego.

Kredyt obrotowy to korzystne rozwiązanie dla firm, które potrzebują stałego dostępu do środków finansowych na bieżące finansowanie działalności. Pozwala utrzymać płynność finansową przedsiębiorstwa umożliwiając regulowanie bieżących zobowiązań przy braku środków własnych. Jest również najszybszym rozwiązaniem, gdy zdarzą się nagłe wydatki w firmie i potrzebna jest dodatkowa gotówka.

Decyzja o przyznaniu kredytu obrotowego jest bardzo szybka

Najczęściej już kolejnego dnia roboczego wiemy jaki kredyt obrotowy dla firm możemy zaproponować, w jakim banku i na jakich warunkach. Oprocentowanie kredytu składające się z marży banku i stawki WIBOR ustalane jest indywidualnie dla każdej firmy i może wynosić nawet od 2% w skali roku.

Do kwoty 500 tyś. zł występuje procedura uproszczona gdzie nie wymagane jest zabezpieczenie hipoteczne. W większości przypadków nie jest również wymagane przedstawianie faktur dokumentujących wykorzystanie kredytu. Może zostać uruchomiony jednorazowo lub w transzach. Z racji tego, że jest to kredyt na firmę, odsetki i prowizja od kredytu księgowane mogą być w koszty działalności gospodarczej, obniżając kwotę opodatkowania.

Warunki do uzyskania kredytu obrotowego:

  • właściciel firmy nie może posiadać negatywnej historii kredytowej w BIK (Biuro Informacji Kredytowej)
  • okres działalności firmy wynosi minimum 1 rok.

Jeżeli interesuje Cię ten produkt skontaktuj się z nami, a nasi doradcy finansowi udzielą niezbędnych informacji, przedstawią aktualne oferty kredytów obrotowych z różnych banków, dopełnią wszelkich formalności i pomogą znaleźć najkorzystniejszy kredyt obrotowy dla firm dostępny na rynku.

Podziel się: