Sprawdź

Kredyt deweloperski

Potrzebujesz środków na realizację inwestycji budowlanych?
Ocena: 4.7 / 5 - ilość ocen: 53
0.00PLN

Kredyt deweloperski to celowy kredyt dla deweloperów mieszkaniowych oraz firm i podmiotów realizujących inwestycje budowlane na sprzedaż lub wynajem. Kredyt dla dewelopera udzielany jest na realizację inwestycji w obszarze budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego w zakresie budowy, zakupu, adaptacji lub remontu nieruchomości, które będą przedmiotem sprzedaży w całości lub w postaci wyodrębnionych lokali. Środki z kredytu deweloperskiego mogą być też przeznaczone na dokończenie już trwającej budowy nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych lub wykończenie nieruchomości. Z kredytu deweloperskiego mogą skorzystać zarówno duże firmy posiadające doświadczenie w realizacji inwestycji deweloperskich jaki i małe firmy, które dopiero zaczynają działalność w branży deweloperskiej. Warto jednak podkreślić, że im większe doświadczenie firmy w inwestycjach budowlanych tym łatwiej będzie uzyskać kredyt deweloperski.

Zapoznaj się z ofertą kredytu dla dewelopera

Przedmiotem kredytowania dla firm i deweloperów mogą być budynki mieszkaniowe wielorodzinne, osiedla mieszkaniowe, osiedla domów jednorodzinnych, domy w zabudowie bliźniaczej, powierzchnie usługowe, handlowe lub biurowe. Kredyt deweloperski można również przeznaczyć na spłatę lub refinansowanie innego kredytu deweloperskiego udzielonego na cele wymienione powyżej. Inwestycja deweloperska może być realizowana w ramach indywidualnej działalności gospodarczej, spółki handlowej lub specjalnie powołanej do tego zadania spółki celowej. Uzyskanie kredytu deweloperskiego wiąże się ze znaczną ilością formalnościami, a firma która stara się o ten rodzaj kredytu dla firm powinna posiadać projekt budowlany oraz wszystkie pozwolenie na budowę wraz z ich ostatecznością.

Kwota kredytu deweloperskiego może stanowić do 80% wartości inwestycji. Wkładem własnym kredytobiorcy może być działka, na której będzie realizowana inwestycja, jak również wydatki związane z wykonaniem projektu i uzyskaniem wymaganych pozwoleń oraz koszty przygotowania i uzbrojenia terenu. W większości przypadków okres kredytowania przy kredytach dla deweloperów podzielony jest na dwie części. Składa się z etapu budowy trwającego do kilku lat i etapu sprzedaży trwającego od 1 roku do 3 lat od zakończenia inwestycji. Kredyty deweloperskie są produktami finansowymi dla firm, które pomagają realizować znacznie większą ilość projektów budowlanych. Pozwalają osiągnąć wyższe zyski nawet po uwzględnieniu kosztów kredytu deweloperskiego, a wszystko to przy minimalnym udziale środków własnych. Zapytaj o kredyt deweloperski dla Twojej firmy.

Kredyt dla dewelopera nie jest standardowym kredytem dla firm

Banki przy udzielaniu kredytu deweloperskiego będą dokładnie analizować aktualną sytuację finansowo-ekonomiczną kredytobiorcy jak i szczegółowo weryfikować cel inwestycji. Warto zadbać o to, aby projekt deweloperski realizowany był w atrakcyjnym miejscu. Bardzo często to lokalizacja decyduje o jego sukcesie i trzeba to mieć na uwadze już na etapie poszukiwania działki. Dobrze też jest przed zakupem skonsultować się z doradcą finansowym, aby sprawdził czy któryś z banków posiadających w ofercie kredyty deweloperskie podejmie się finansowania inwestycji w danym miejscu.

Kredyty deweloperskie to produkty bankowe o specjalnym przeznaczeniu, a czynnikiem, który ma znaczący wpływ na powodzenie całej inwestycji jest atrakcyjność zaprojektowanych powierzchni. Projekt musi być przemyślany i dostosowany do aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości. Banki najchętniej udzielają kredytów dla deweloperów, którzy w przeszłości zrealizowali podobne projekty. Nie zmienia to jednak faktu, że nowe firmy także mają szansę na uzyskanie finansowania dla inwestycji deweloperskiej.

Warunki do uzyskania kredytu deweloperskiego

  • starając się o kredyt nie możesz posiadać negatywnej historii kredytowej w BIK
  • okres działalności firmy powinien wynosić minimum 1 rok (nie dotyczy spółek celowych).

Jeżeli interesuje Cię kredyt deweloperski skontaktuj się z nami, a dedykowany doradca finansowy Forsel Finance udzieli Ci niezbędnych informacji, przedstawi aktualne oferty kredytów dla deweloperów z różnych banków i instytucji finansowych, dopełni wszelkich formalności i pomoże znaleźć najlepszy kredyt deweloperski dostępny na rynku.

Podziel się:

Zapytaj o kredyt deweloperski
Forsel Finance

Kontakt z doradcą
Copyright © Wrocław 2012-2021 Doradca finansowy kredytowy Forsel Finance | Regulamin i polityka prywatności
Zadzwoń