Kredyt deweloperski

Potrzebujesz środków na finansowanie inwestycji budowlanych?
Sprawdź ofertę na kredyt dla dewelopera

Kredyt deweloperski to celowy kredyt dla deweloperów mieszkaniowych oraz firm i podmiotów realizujących inwestycje budowlane na sprzedaż lub wynajem. Kredyt udzielany jest na realizację inwestycji w obszarze budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego w zakresie budowy, dokończenia budowy, zakupu, adaptacji lub remontu nieruchomości, które będą przedmiotem sprzedaży w całości lub w postaci wyodrębnionych lokali.

Kredyt deweloperski możesz również przeznaczyć na spłatę lub refinansowanie innego kredytu deweloperskiego udzielonego na cele wymienione powyżej. Przedmiotem kredytowania mogą być budynki mieszkaniowe wielorodzinne, osiedla mieszkaniowe lub domów jednorodzinnych, powierzchnie usługowe, handlowe, biurowe lub mieszane. Inwestycja może być realizowana w ramach spółki celowej, ale nie jest to warunek konieczny.

Kwota kredytu deweloperskiego może stanowić do 80% wartości inwestycji. Wkładem własnym kredytobiorcy może być działka na której będzie realizowana inwestycja, wydatki związane z wykonaniem projektu i uzyskaniem wymaganych pozwoleń, koszty przygotowania i uzbrojenia terenu. Okres kredytowania podzielony jest na dwie części i składa się z etapu budowy trwającego do 3 lat i etapu sprzedaży trwającego od 1 roku do 3 lat od zakończenia inwestycji.

Kredyt dla dewelopera nie jest standardowym kredytem dla firm

Banki będą dokładnie analizować aktualną sytuację finansowo-ekonomiczną kredytobiorcy jak i szczegółowo weryfikować cel inwestycji. Warto zadbać o to, aby projekt deweloperski realizowany był w atrakcyjnym miejscu. Bardzo często to lokalizacja decyduje o jego sukcesie i trzeba to mieć na uwadze już na etapie poszukiwania działki, dobrze też jest przed zakupem skonsultować się z bankiem czy podejmie się finansowania inwestycji w danym miejscu.

Kolejnym czynnikiem, który ma znaczący wpływ na powodzenie inwestycji jest atrakcyjność zaprojektowanych powierzchni. Projekt musi być przemyślany i dostosowany do aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości. Banki najchętniej udzielają kredytów dla deweloperów, którzy w przeszłości zrealizowali podobne projekty deweloperskie. Nie zmienia to jednak faktu, że nowe firmy także mają szansę na uzyskanie finansowania.

Warunki do uzyskania kredytu deweloperskiego:

  • właściciel firmy nie może posiadać negatywnej historii kredytowej w BIK (Biuro Informacji Kredytowej)
  • okres działalności firmy wynosi minimum 1 rok.

Jeżeli interesuje Cię ten produkt skontaktuj się z nami, a nasz doradca finansowy udzieli niezbędnych informacji, przedstawi aktualne oferty kredytów deweloperskich z różnych banków, dopełni wszelkich formalności i pomoże znaleźć najkorzystniejszy kredyt deweloperski dostępny na rynku.

Podziel się: