Leasing maszyn

Potrzebujesz sfinansować zakup maszyn lub urządzeń do firmy?

Weź maszyny w leasing

Leasing maszyn i urządzeń to przekazanie przez firmę leasingową praw do użytkowania danego środka trwałego, którego leasingodawca jest właścicielem lub współwłaścicielem na klienta, czyli leasingobiorcę. Przedsiębiorca korzystający z leasingu zobowiązany jest do opłaty rat leasingowych przez określony w umowie leasingowej czas, a po jego zkończenia ma możliwość wykupu środka trwałego.

Leasingiem możesz finansować zakup różnego rodzaju maszyn i urządzeń. Możesz uzyskać leasing maszyn budowlanych, leasing maszyn rolniczych, leasing urządzeń gastronomicznych, biurowych, produkcyjnych, drukarskich, chłodniczych, leasing sprzętu medycznego i kosmetycznego. Okres leasingu w zależności od firmy leasingowej może wynieść do 7 lat. Maszyny i urządzenia mogą być nowe lub używane.

Jeśli zdecydujesz jaką maszynę chcesz wziąć w leasing

Możesz wybrać jeden z trzech rodzajów leasingu: operacyjny, finansowy lub zwrotny. Leasing operacyjny będzie charakteryzował się tym, że wszystkie opłaty (raty) leasingowe możesz w całości ująć w kosztach uzyskania przychodu firmy, a do każdej raty leasingodawca wystawi fakturę VAT. Nie masz jednak możliwości dokonywania odpisów amortyzacyjnych leasingowanych maszyn i urządzeń. Przy leasingu finansowy będziesz musiał zapłacić podatek VAT w całości w momencie odbioru środka trwałego od dostawcy, a w koszty działalności możesz zaksięgować tylko cześć odsetkową z każdej raty leasingowej. Plusem tego rozwiązania jest jednak możliwość dokonywania odpisów amortyzacyjnych.

Leasing zwrotny daje natomiast możliwość pozyskania gotówki w momencie gdy już jesteś właścicielem danej maszyny lub urządzenia. Polega on na tym, że leasingodawca wykupuje środek trwały, a następnie oddaje go do użytkowania na podstawie umowy leasingowej. Kiedy umowa leasingu zakończy się, możesz ponownie stać się jego właścicielem. Leasing zwrotny może zostać udzielony zarówno w formie leasingu operacyjnego jak i leasingu finansowego.

Warunek do uzyskania leasingu na maszyny i urządzenia:

właściciel firmy nie powinien posiadać negatywnej historii kredytowej w BIK (Biuro Informacji Kredytowej).

Jeżeli interesuje Cię ten produkt skontaktuj się z nami, a nasi doradcy udzielą niezbędnych informacji, dopełnią wszelkich formalności i pomogą znaleźć najkorzystniejszy leasing na maszyny i urządzenia dostępny na rynku.

Podziel się: