Kredyt hipoteczny dla firm

Prowadzisz firmę? Posiadasz nieruchomość komercyjną lub prywatną?
Zapoznaj się z ofertą kredytu hipotecznego dla firm

Kredyt hipoteczny dla firm możesz przeznaczyć na dowolny cel. Nie musisz deklarować na co będą przeznaczone środki i rozliczać się z ich wykorzystania. Nieruchomości stanowiące zabezpieczenie kredytu hipotecznego dla firm mogą być własnością kredytobiorcy lub należeć do osób trzecich. Możesz otrzymać kredyt pod hipotekę nieruchomości komercyjnej, prywatnej lub gruntowej. Maksymalna kwota kredytu może stanowić do 80% wartości nieruchomości będącej zabezpieczeniem. W przypadku, gdy zabezpieczeniem kredytu pod zastaw nieruchomości są grunty, a kredytobiorca nie prowadzi działalności rolniczej, wówczas kwota kredytu może wynosić maksymalnie 50% wartości nieruchomości.

Zabezpieczony nieruchomością kredyt hipoteczny dla firm jest dużo tańszym rozwiązaniem niż niezabezpieczone kredyty firmowe obrotowe lub inwestycyjne. Możesz przeznaczyć go również na spłatę już posiadanych kredytów firmowych i osobistych. Dodatkowo pozwala skorzystać z długich okresów kredytowania, nawet do 20 lat, co przekłada się na podwyższenie zdolności kredytowej i obniżenie wysokości spłacanych rat. Kredyt pod hipotekę może być udzielony również nowej firmie na start działalności, kwota wówczas może wynieść do 350 tyś zł, a okres kredytowania do 5 lat.

Uzyskanie kredytu pod hipotekę umożliwia poprawę płynności finansowej firmy

Nieruchomości mogą być sposobem na pomnożenie zasobów firmy. Dzięki kredytowi pod hipotekę, możesz odzyskać znaczącą część kapitału zamrożonego w nieruchomościach i wykorzystania go ponownie jako środki obrotowe lub inwestycyjne. Z racji tego, że jest to kredyt firmowy, odsetki i prowizja mogą być księgowane w koszty działalności gospodarczej, obniżają kwotę opodatkowania. Może zostać uruchomiony jednorazowo lub w transzach. Zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na nieruchomości.

Warunki do uzyskania kredytu hipotecznego:

  • właściciel firmy nie może posiadać negatywnej historii kredytowej w BIK (Biuro Informacji Kredytowej)
  • okres działalności firmy wynosi minimum 1 rok (w przypadku kredytu pod hipotekę nieruchomości na start działalności, może być udzielony już od pierwszego dnia prowadzenia firmy).

Jeżeli interesuje Cię ten produkt skontaktuj się z nami, a nasz doradca finansowy udzieli niezbędnych informacji, przedstawi aktualne oferty kredytów hipotecznych z różnych banków, dopełni wszelkich formalności i pomoże znaleźć najkorzystniejszy kredyt pod hipotekę nieruchomości dla firm dostępny na rynku.

Podziel się: