Sprawdź

Kredyt inwestycyjny dla firm

Planujesz inwestycje w firmie i potrzebujesz finansowania?
Ocena: 4.8 / 5 - ilość ocen: 73
0.00PLN

Kredyt inwestycyjny dla firm jest jednym z najkorzystniejszych źródeł pozyskania finansowania na realizację różnego rodzaju przedsięwzięć związanych z działalnością gospodarczą. To idealne rozwiązanie, gdy planujesz rozbudować i zmodernizować swoją firmę lub zakład produkcyjny. Kredytem inwestycyjnym dla firm możesz sfinansować zakup nieruchomości na rynku pierwotnym lub wtórnym z przeznaczeniem na cele związane z działalnością gospodarczą. Kredyt inwestycyjny na firmę to też korzystne źródło finansowania na budowę, rozbudowę, przebudowę, adaptację oraz modernizację lokali komercyjnych, budynków użytkowych i hal magazynowych. Długoterminowy kredyt inwestycyjny dla firm na zakup nieruchomości lub ich budowę to odpowiednik dobrze znanego na rynku kredytu hipotecznego z tym, że kredytobiorcą i przyszłym właścicielem nieruchomości będzie firma.

Zapoznaj się z ofertą kredytu inwestycyjnego dla firm

Kredyt inwestycyjny dla firmy może również sfinansować zakup pojazdów osobowych, dostawczych, ciężarowych i specjalistycznych, zakup środków trwałych, wyposażenia do firmy, sprzętu, urządzeń, linii technologicznych, maszyn i parków maszynowych. Ten rodzaj kredytu dla firm daje możliwość sfinansowania inwestycji w nowe technologie, pozwala wykupić udziały w spółce, patenty, licencje, prawa autorskie i papiery wartościowe. Pozwala też spłacić inny kredyt inwestycyjny dla firm udzielony na cele określone powyżej. Kredytem inwestycyjnym dla firm możesz refinansować wydatki związane z realizacją inwestycji poniesione wcześniej ze środków własnych. Główną zaletą kredytów inwestycyjnych dla firm jest duża elastyczność w możliwościach przeznaczenia otrzymanych środków finansowych oraz długie okresy kredytowania, pozwalające uzyskać wysoką zdolność kredytową dla firmy.

Jeśli chcesz uzyskać kredyt inwestycyjny na firmę nie musisz posiadać wkładu własnego, ponieważ na rynku znajdują się banki i instytucje finansowe, które mają w ofercie kredyty inwestycyjne dla firm finansujące do 100% nakładów. Trzeba jednak pamiętać, że po przeanalizowaniu przez analityka wniosku o kredyt inwestycyjny dla firmy i określeniu ryzyka powodzenia całej inwestycji, wkład własny może być wymagany do finalizacji całej transakcji. Wyjątkiem są kredyty inwestycyjne na zakup lub budowę nieruchomości, w których wkład własny jest zawsze wymagany i nie ma możliwości odstępstwa od tego warunku. Otrzymanie kredytu inwestycyjnego jest procesem dość pracochłonnym, dlatego przed wyborem konkretnej oferty najlepiej jest skonsultować się z doradcą finansowym specjalizującym się w kredytach dla firm. Oceni on wstępnie plan całej inwestycji oraz szanse na otrzymanie finansowania, pomoże w skompletowaniu niezbędnych dokumentów i przeprowadzi przez cały proces uzyskania kredytu inwestycyjnego. Zapytaj o kredyt inwestycyjny dla Twojej firmy.

Parametry kredytu inwestycyjnego zależą od celu na jaki będzie przeznaczony w firmie

Kredyty inwestycyjne dla firm dostępne są w PLN lub walutach obcych takich jak EUR, USD, CHF, GBP. Okres kredytowania zależny jest od przeznaczenia kredytu inwestycyjnego. Maksymalnie może wynieść do 20 lat w przypadku finansowania nieruchomości przy jednoczesnym zabezpieczeniu w formie hipoteki lub do 15 lat w pozostałych przypadkach takich jak finansowanie zakupów środków trwałych lub ich modernizacja.

Możliwe jest przesunięcie terminu spłaty kredytu inwestycyjnego czyli karencja, maksymalnie do 18 miesięcy w przypadku kredytu w PLN oraz 12 miesięcy w przypadku kredytu walutowego. Uruchomienie kredytu na inwestycje może nastąpić jednorazowo lub w transzach, raty mogą być równe lub malejące. Kredytobiorca ma możliwość wcześniejszej całkowitej spłaty lub nadpłaty kredytu co spowoduje skrócenie okresu kredytowania lub zmniejszenie wysokość płaconych raty.

Warunki otrzymania kredytu inwestycyjnego dla firmy:

  • starając się o kredyt nie możesz posiadać negatywnej historii kredytowej w BIK
  • okres działalności firmy powinien wynosić minimum 1 rok.

Jeśli chcesz uzyskać korzystny kredyt inwestycyjny dla firmy wypełnij formularz już teraz! Dedykowany doradca finansowy Forsel Finance skontaktuje się z Tobą najszybciej jak to możliwe, przedstawi aktualne oferty kredytów inwestycyjnych dla firm z różnych banków oraz instytucji pozabankowych, dopełni wszelkich formalności i pomoże znaleźć najlepszy kredyt inwestycyjny dostępny na rynku.

Podziel się:

Zapytaj o kredyt inwestycyjny
dla Twojej firmy

Kontakt z doradcą
Copyright © Wrocław 2012-2021 Doradca finansowy kredytowy Forsel Finance | Regulamin i polityka prywatności
Zadzwoń