Kredyt konsolidacyjny dla firm

Posiadasz kilka kredytów firmowych? Chcesz zmniejszyć koszty z nimi związane?
Zapoznaj się z ofertą kredytu konsolidacyjnego dla firmy

Kredyt konsolidacyjny dla firm możesz przeznaczyć na spłatę kilku kredytów firmowych i zamianie ich w jeden udzielony na korzystniejszych warunkach. Główną zaletą tego rozwiązania jest obniżenie kosztów związanych z obsługą kredytów i możliwość wydłużenia okresu kredytowania, co przekłada się na zmniejszenie wysokości płaconych rat. Kwota kredytu konsolidacyjnego dla firm może zostać powiększona o 20% w stosunku do kwoty konsolidowanych kredytów (w procedurze uproszczonej) lub o dowolnie wyższą kwotę jeśli pozwala na to zdolność kredytową firmy. Dzięki temu kredyt konsolidacyjny dla firm daje możliwość uzyskania dodatkowych środków finansowych na dowolny cel lub bieżące finansowanie działalności gospodarczej.

Jeżeli posiadasz kredyt firmowy lub kilka kredytów, których warunki nie są korzystne lub raty, które płacisz są za wysokie, konsolidacja lub refinansowanie będzie najkorzystniejszym wyborem. Uzyskanie lepszych warunków, przełoży się na obniżenie wysokości płaconych rat, zmniejszy koszty i kwotę odsetek do zapłaty, poprawi płynność finansową firmy.

Całą procedurę konsolidacji i refinansowania kredytów firmowych można przeprowadzić na dwa sposoby: metodą uproszczoną, bez badania zdolności kredytowej, nie wymagane jest wówczas przedstawianie dokumentów finansowych, analiza trwa bardzo krótko i odbywa się na podstawie umów kredytów przeznaczonych do konsolidacji (refinansowania) lub metodą dochodową gdzie zdolność kredytowa liczona jest na podstawie wyników finansowych firmy bez uwzględniania w zobowiązaniach posiadanych kredytów przeznaczonych do konsolidacji.

Oba sposoby konsolidacji kredytów dla firm różnią się od siebie

Kredyt konsolidacyjny dla firm w procedurze uproszczonej daje możliwość konsolidacji kredytów firmowych niezabezpieczonych do kwoty 500 tyś zł i kredytów firmowych zabezpieczonych do kwoty 1 mln zł. Dla wyższych kwot i wszystkich innych przypadków występuje możliwość konsolidacji metodą dochodową. Jeżeli chcesz jeszcze bardziej obniżyć koszty związane z obsługą posiadanych kredytów firmowych, istnieje możliwość zabezpieczenia kredytu konsolidacyjnego dla firm hipoteką na nieruchomości komercyjnej, mieszkalnej lub gruntowej. Wówczas kredyt konsolidacyjny dla firm będzie miał dużo niższe oprocentowanie i możliwe będzie skorzystanie z długich okresów kredytowania, nawet do 20 lat, co znacząco zwiększa zdolność kredytową i obniża wysokość przyszłych rat do spłaty.

Warunki do uzyskania kredytu konsolidacyjnego:

  • właściciel firmy nie może posiadać negatywnej historii kredytowej w BIK (Biuro Informacji Kredytowej)
  • okres działalności firmy wynosi minimum 6 miesięcy.

Jeżeli interesuje Cię ten produkt skontaktuj się z nami, a nasz doradca finansowy udzieli niezbędnych informacji, przedstawi aktualne oferty kredytów konsolidacyjnych z różnych banków, dopełni wszelkich formalności i pomoże znaleźć najkorzystniejszy kredyt konsolidacyjny dla firm dostępny na rynku.

Podziel się: