Doradca finansowy, czy korzystać z jego usług?

Sprawdź jakie korzyści niesie współpraca z doradcą finansowym

Poszukując rozwiązań finansowych często zadajemy sobie pytanie czy samodzielnie udać się bezpośrednio do różnych banków i wziąć sprawy w swoje ręce, czy skorzystać z usług doradcy finansowego z firmy pośrednictwa lub doradztwa finansowego? Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników takich jak nasza wiedza na temat produktów bankowych, aktualna sytuacja finansowa, czas jakim dysponujemy, umiejętności negocjacyjne.

Jeśli dysponujesz duża ilością czasu i posiadasz aktualna wiedzę na temat ofert bankowych, możesz spróbować poszukać najlepszej oferty samodzielnie. Jest to jednak czasochłonny proces wymagający dużej cierpliwości i zaangażowania. W każdym z banków obowiązuje inna procedura ubiegania się o produkty finansowe, różne są wymagania odnośnie składanych dokumentów i wniosków niezbędnych do analizy finansowej. Każdy bank ma też inną politykę kredytową, zakres oferowanych produktów i ich charakterystykę.

Jeśli nie stanowi to dla Ciebie problemu, możesz udać się do banków samodzielnie. W przypadku gdy nie czujesz się zbyt pewnie, a zależy Ci na znalezieniu najkorzystniejszej oferty zalecamy skorzystanie z pomocy firmy pośrednictwa lub doradztwa finansowego.

W dzisiejszych czasach ciężko jest śledzić na bieżąco aktualne oferty banków i oszacować, czy uda nam się uzyskać dany produkt bankowy. Nie wiemy również czy warunki finansowania będą korzystne, a także ile będzie trwała analiza finansowa i jakie formalności trzeba będzie spełnić. Najlepiej zorientowaną w różnych ofertach bankowych osobą będzie doradca finansowy z firmy doradztwa lub pośrednictwa finansowego. Spotykając się z nim możesz dokładnie przedstawić swoja aktualną sytuację, porozmawiać o produktach bankowych, których potrzebujesz, przedstawić warunki na jakich najbardziej Ci zależy. Doradca finansowy obliczy Twoją zdolność kredytową i sprawdzi w jakich bankach oferta będzie najkorzystniejsza, a zarazem najbardziej dopasowana do Twoich potrzeb. Pomoże Ci również w skompletowaniu niezbędnych dokumentów, wypełnieniu wniosków, odpowie na wszystkie Twoje pytania i pozałatwia za Ciebie większość formalności.

Warto również pamiętać że skorzystanie z usług doradcy finansowego

najczęściej nie wiąże się z żadnymi kosztami, a dodatkowo może nam przynieść korzyści w postaci lepszych warunków finansowania niż te, które uzyskalibyśmy udając się samodzielnie do różnych banków.

Podziel się:
Banki i instytucje finansowe 1
Banki i instytucje finansowe 4
Banki i instytucje finansowe 2
Banki i instytucje finansowe 3
Banki i instytucje finansowe 7
kontakt z doradcą finansowym